دانش اموزان برتر

وبلاگ مرجع دانش آموزان استان سیستان و بلوچستان

دانش اموزان برتر

وبلاگ مرجع دانش آموزان استان سیستان و بلوچستان

دانش اموزان برتر

پیام مدیر وبلاگ :

"بازدید کننده گرامی به این وبلاگ خوش آمدید"

آنچه در این وبلاگ مشاهده می کنید گزیده ای از بهترین مطالب وبلاگ های دانش آموزان و معلمان برتر استان سیستان و بلوچستان امید است شما دانش آموز عزیز با قلم خود مارا در هرچه بهتر شدن این وبلاگ یاری رسانید

عزیزانی که تمایل دارند تا مطالبشان در این وبلاگ منتشر شود کافیست لینک مطلب خود را به قسمت نظرات این وبلاگ ارسال نمایند. تا در صورت مفید بودن مطالبشان آنها را در سایت های کشوری بخصوص سایت حرف تو ( جایی برای نخبگان وبلاگ نویس ) و نیز وبلاگ همه با هم ( مرجع مرکزی استان سیستان و بلوچستان ) منتشر یابد

۹ مطلب در مرداد ۱۳۹۴ ثبت شده است

کمپین # سیستان نیاز به کمک دارد

پنجشنبه, ۲۲ مرداد ۱۳۹۴، ۱۰:۰۰ ب.ظ
همه با هم برگزار می کند:

 
کمپین # سیستان نیاز به کمک دارد
به گزارش سرویس اجتماعی همه با هم، با گذشت چندین روز از طوفان در منطقه سیستان 766 نفر از مردم سیستان راهی مراکز درمانی شدند، این طوفانها حاصل 18 سال خشکسالی و کنترل نکردن ریزگردهای اطراف سیستان میباشد.
این بار مردم کشور خودمان نیاز به کمک دارند، نه کمک از جنس غذایی، بهداشتی و... بلکه از جنس رسانه، تا صدایشان را به گوش مسئولین رسانده تا به جای گفتن " به من چه " تلنگری باشد که کمی هم به فکر مردم سیستان باشند.
حال از شما فعالان حوزه وبلاگی و فضای رسانه می خواهیم تا با قلم و طراحی خود به کمک مردم سیستان آمده تا شاید این موج رسانه ایی به گوش مسئولین برسد و برخی را از خواب غفلت بیدار کند.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ مرداد ۹۴ ، ۲۲:۰۰
دانش اموزان برتر
ااظهارات اخیر هاشمی رفسنجانی با درون مایه تحقیر روستانشینان، موجی از اعتراضات و کمپین ها را در فضای مجازی و حقیقی به دنبال داشته است.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ مرداد ۹۴ ، ۲۱:۵۷
دانش اموزان برتر

تصاویر / زیباسازی و مرمت مدارس زاهدان

سه شنبه, ۲۰ مرداد ۱۳۹۴، ۰۱:۲۰ ب.ظ

طرح هجرت 3 در غالب زیباسازی و مرمت مدارس با حضور 760 دانش آموز از اول تیرماه در شهرستان زاهدان آغازکه تاکنون 70 درصد انجام شده است و 30 درصد باقی مانده تا پایان تعصیلات تابستان به اتمام خواهد رسید.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ مرداد ۹۴ ، ۱۳:۲۰
دانش اموزان برتر
در حاشیه اجلاس روسای آموزش و پرورش سراسر کشور در برج میلاد از ابتکار جدید معلم سیستانی رونمایی شد.

IMG-20150805-WA0059


از ابتکار جدید رمضان نورا دبیر پرورشی اداره آموزش و پرورش عشایر سیستان و بلوچستان شاخه درختی که مضمون” درخت تو گر بار دانش بگیرد به زیر آوری چرخ نیلوفری” بود و برروی برگهایش ۴۰ حدیث از پیامبر در مورد علم و دانش  کتابت شده در حاشیه اجلاس روسای آموزش و پرورش سراسر کشور توسط مصطفی ناصری معاون حقوقی و امور مجلس رئیس ستاد سی و دومین اجلاس رؤسای آموزش و پرورش و محمد دیمه ور معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش رونمایی شد.

برای دیدن تصاویر به ادامه مطلب بروید

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۵ مرداد ۹۴ ، ۱۳:۰۳
دانش اموزان برتر
همه با هم منتشر کرد:
 

در پی مجوز دادن وزارت ارشاد به بی بی سی برای فعالیت در ایران که این رسانه نشان داده است رسالت اطلاع رسانی و خبر رسانی انجام نمی دهد، بلکه نقش مداخله گری در امور کشورها را انجام می دهد و ایفای چنین نقشی در فتنه ۸۸ کاملاً برای مردم ما اثبات شده است، موج وبلاگی جلوگیری از ورود این رسانه به ایران برگزار می گردد.
موج وبلاگی جلوگیری از ورود بنگاه شایعه پراکنی به ایران
مرجع وبلاگ نویسان سیستان و بلوچستان، با توجه با مجوز دادن وزارت ارشاد به بنگاه شایعه پراکنی بی بی سی برای ورود به ایران، از فعالان فضای مجازی می‌خواهد تا با قلم های خود صدایشان را به مسئولین برای جلوگیری از ورود این رسانه بیگانه به کشور را برسانند.
از جمله موضوعاتی که می‌توان به آن پرداخت:
انتشار اخبار دروغ در سال 88 و فتنه 88
حمایت از سران فتنه
مداخله در امور کشور ها
و دیگر سوژه هایی که شما دوستان در شبکه های اجتماعی از این رسانه بیگانه شنیده اید.
فعالان حوزه فضای مجازی می‌توانند تولیدات خود را در قالب های:
یادداشت
گزارش
پوستر 
اینفو گرافی
در قسمت نظرات همین لینک ارسال نموده.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۵ مرداد ۹۴ ، ۰۹:۳۷
دانش اموزان برتر


دانش آموزان برتر منتشر کرد:


اغلب جوانان ونوجوانان به ویژه دانش آموزان درایام تعطیلات تابستان با مشکل نحوه گذراندن اوقات فراغت روبرو هستند وازطرفی دیگربه دلیل نقش وتاثیربالای فضاهای مجازی وشبکه های اجتماعی در زندگی آحاد جامعه،این فضاها به اشتباه جای زمان فراغت واستراحت جوانان راگرفته و این امرهم تهدید وهم فرصتی بزرگ برای محسوب می شود.

میزان حضوردانش آموزان درفضای مجازی وپرسه زدن آنها درشبکه های اجتماعی؛ یکی ازموضوعاتی است که می توان آن را به لیست دغدغه های والدین اضافه کرد.چرا که کمترمادری را می توان سراغ داشت که ازوقت تلف کردن های فراوان فرزندش درفضای مجازی شکایت نداشته باشد،موضوعی که شاید بتوان نام اعتیاد اینترنتی راهم برآن گذاشت.آسیب جدی که باید بیش ازگذشته مورد توجه باشد، نفوذ شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک،وایبر، واتس آپ، لاین دربین دانش آموزان است.

به نظرمی رسد نمودار سنی استفاده کنندگان ازشبکه های اجتماعی رنگارنگ با کاهش مواجه شده وسن کاربران این شبکه ها را کمترازگذشته نشان میدهد تا جایی که دربین کاربران اینترنتی شبکه های مجازی،شاهد حضوربی حد وحساب دانش آموزان هستیم.

استقبال کمرنگ دانش آموزان از ورزش نکته ای را گوشزد میکند که می توان ازآن برای مقابله با آسیب های شبکه های اجتماعی یا کاهش استفاده دانش آموزان ازاین فضا استفاده کرد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۳ مرداد ۹۴ ، ۰۰:۰۹
دانش اموزان برتر
از خودم می پرسم چرا؟! این همه وقت گذاشتن و وسواس داشتن برای کاری که چه بخواهم چه نخواهم نهایت موفقیتش این می شود که دلی را که متعلق به من نیست بلرزانم؟ ارزش من آیا واقعا...
 نویسنده وبلاگ من و چادرم در پست اخیر خود نوشت: می خواهم یک بار با دقت و رها از عادت همیشگی ببینم، چشم هایم را می گشایم و به آنی خشکم می زند! چه دنیای رنگینی شده؛ چرا همه می کوشند جسمشان را زیباتر نشان دهند و نگاه ها را به سوی خود جلب می کنند. بیشتر که دقت می کنم می بینم عده ای چه “بی پروا” تلاش می کنند ظاهرشان را نشان دهند! و من نیز گویی در میان آنانم!

 
“بی پروا” نه! زیادی مثبت است! بگذار به دنبال واژه ی مناسب تری  باشم، نه بگذار به دنبال خودم باشم! خودم…
بگذار مرور کنم خودِ خودِ فراموش کرده ام را. بگذار بگویم از نشان دادن پوسته برونم را؛ جلوه گری ام را؛ صورت نقاشی کرده ام را…

 
از خودم می پرسم چرا؟! این همه وقت گذاشتن و وسواس داشتن برای کاری که چه بخواهم چه نخواهم نهایت موفقیتش این می شود که دلی را که متعلق به من نیست بلرزانم؟ ارزش من آیا واقعا در این است؟ نجابت من این است؟ نه این طور نمی شود من برای این کارها آفریده نشدم.

 
می خواهم پناهی بیابم، تا آرام کنم دل بی قرارم را. به کجا بروم؟! دانشجوام. شنیده ام جایی در دانشگاه هست که اگر نفس تو مخلصانه باشد، آنجا مرید آستان حق خواهی شد. به بسیج می آیم و شروع می کنم. چه زیباست همپای مشتاقان به پیش رفتن! و چه سریع مشغول می شوم و قوی می گردم و شهره می شوم. ناگهان اما موجی به سویم می آید و مرا نیز با خود به زیر می برد! آنجا می شنوم: “این جا چادر عَلَم است، پرچم است، ” آه از نهادم برمی خیزد. قبول دارم بدون عَلَم نمی شود…

 

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۴ مرداد ۹۴ ، ۲۳:۲۶
دانش اموزان برتر

اهمیت آیه الکرسی

جمعه, ۲ مرداد ۱۳۹۴، ۰۳:۳۰ ب.ظ
وبلاگ شمیم نوشت :

هر کس آیة الکرسی را یک‌بار بخواند، خداوند هزار امر ناخوشایند را از او در دنیا برمی‌گرداند که کمترین آن فقر است، و هزار امر ناخوشایند را در آخرت از او بر می‌گرداند که کمترین آن عذاب قبر است.


 ،  آیه الکرسی  اهمیت آیه الکرسی

در طول تاریخ تفسیر و قرآن پژوهی، برخی از آیات قرآن کریم به سبب ویژگی خاصی که داشتند، شهرت بیشتری یافته و مورد توجه قرار گرفته‌اند. در این ‌مقاله با نام، مشخصات و نکات مهم یکی از این آیات آشنا می‌شویم.
آیه ۲۵۵ بقره به «آیهالکرسی» مشهور است که از واژه «کرسی» مذکور در همین آیه گرفته شده.[۱]
«اللَّهُ لا إِلهَ إِلاَّ هُوَ الْحَیُّ الْقَیُّومُ لا تَأْخُذُهُ سِنَهٌ وَ لا نَوْمٌ لَهُ ما فِی السَّماواتِ وَ ما فِی الْأَرْضِ مَنْ ذَا الَّذی یَشْفَعُ عِنْدَهُ إِلاَّ بِإِذْنِهِ یَعْلَمُ ما بَیْنَ أَیْدیهِمْ وَ ما خَلْفَهُمْ وَ لا یُحیطُونَ بِشَیْ‏ءٍ مِنْ عِلْمِهِ إِلاَّ بِما شاءَ وَسِعَ کُرْسِیُّهُ السَّماواتِ وَ الْأَرْضَ وَ لا یَؤُدُهُ حِفْظُهُما وَ هُوَ الْعَلِیُّ الْعَظیم‏»
«خدا است که معبودی جز او نیست. زنده و برپا دارنده است. نه خوابی سبک او را فرا می‌گیرد و نه خوابی گران. آن چه در آسمان‌ها و آن چه در زمین است، از آن او است. کیست آن‌کس که جز به اذن او در پیشگاهش شفاعت کند؟ آن چه را پیش روی آنان است و آن چه را پشت سرشان قرار دارد می‌داند‌، و به چیزی از علم او، جز به آن چه بخواهد، احاطه نمی‌یابند. کرسی او آسمان ها و زمین را در بر‌گرفته، و نگهداری آن‌ها بر او دشوار نیست، و او والای بزرگ است.»

 

وجود روایاتی منقول از پیامبر (صلی الله علیه وآله)، امامان(علیهم السلام) و صحابه درباره‌ی این آیه نشان می‌دهد که شهرت آن به آیهالکرسی، به صدر اسلام و حتی عصر پیامبر(صلی الله علیه وآله) برمی‌گردد.[۲]
جامعیت آیه‌الکرسی در ترسیم رابطه‌ی خداوند با آفریدگانش به ویژه انسان، موجب امتیاز این آیه بر دیگر آیات شده و مفسران را واداشته است تا با اهتمامی ویژه، به شرح آن بپردازند یا در این باره نوشته های مستقلی بنگارند.[۳]
درباره‌ی فضیلت این آیه و فواید و آثار و نیز قرائت دائم آن، روایات فراوانی از پیامبر(صلی الله علیه وآله) و امامان معصوم(علیهم السلام) نقل شده است که به صدور همه‌ی آن‌ها از معصوم اطمینان نداریم و حتی برخی از آن‌ها ضعیف شمرده شده‌اند.
اما فراوانی آن‌ها و نقل در کتاب‌های معتبر حدیثی شیعه و اهل‌سنت و نیز سازگاری بخش فراوانی از آن‌ها با مضامین بلند آیه به ما اطمینان می‌بخشد که دست‌کم، بخشی از این روایات به طور قطع از معصوم(علیه السلام) صادر شده است و همین امر، موجب می‌شود تا در برابر آنچه ضعیف است و به صدور آن اطمینان نداریم، با مسامحه عمل کنیم؛ به ویژه با توجه به روایتی صحیح که این آیه را مشتمل بر اسم اعظم خداوند می‌داند که هرگاه خداوند با آن اسم خوانده شود، هر دعایی را مستجاب می‌کند.[۴]

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۲ مرداد ۹۴ ، ۱۵:۳۰
دانش اموزان برتر

آینده از آن جوانان ایرانی

پنجشنبه, ۱ مرداد ۱۳۹۴، ۱۲:۴۱ ق.ظ
جنبش وبلاگی" من یک جوان ایرانی انم؛


وبلاگ دانش آموزان برتر جهت پیوستن به جنبش وبلاگی" من یک جوان ایرانی ام" با توجه به افتخارآفرینی های جوانان استان سیستان و بلوچستان مطلبی را با این موضوع منتشر می نماید.

 

وبلاگ دانش آموزان برنر منتشر کرد

:عکس-224x300

من علی سنجرانی یک جوان ایرانی هستم که توانستم

تا کنون دارای۱۶ کتاب تالیفی و ترجمه انجام دهم که ازاین ۱۶ کتاب ۱۴ عنوان کتاب تالیفی و ۲ عنوان کتاب ترجمه(انگلیسی به فارسی) می باشد. که تعدادی از این کتاب ها به عنوان رفرنس دردانشگاه های استان تدریس می شوند. و دارای ۳۴ مقاله علمی درزمینه های ذکر شده هستم ، که از این ۳۴ مقاله چهار مقالهISI و دوازده مقاله ISC ، پنج مقاله علمی پژوهشی ، ۴ مقاله علمی ترویجی و ۹ مقاله هم شرکت در کنگره هاو همایش های ملی وبین المللی می باشد.

IMG_19061

من فائزه قائم دوست یک جوان ایرانی هستم که توانستم

برای استان و کشورم افتخار بیافرینم و رتبه سوم کنکور سراسری در رشته تجربی را کسب نمایم.

n00046479-b

من محسن کالوندی یک جوان ایرانی هستم که توانستم

تاکنون ۲۰ اختراع ثبت شده و دارای ۱۷ مدال المپیاد در مسابقات بین المللی اختراعات و افتخارات جهانی باشم.

20141023_111218-300x225

من مهدیه علیزاده یک جوان ایرانی هستم که توانستم

جوان ورزشکار برتر استان سیستان و بلوچستان در رشته تفنگ بادی مقام کسب نمایم.

ما جوانان ایرانی به خود می بالیم، سربلند و سرافراز، در مقابل آزمون سخت دانش روز، قد راست کرده ایم و ثابت نمودیم  که ایرانی هستیم و افتخارات بزرگی می توانیم خلق نماییم.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۱ مرداد ۹۴ ، ۰۰:۴۱
دانش اموزان برتر